Czy ciąża rozwinie się przy tym b-HCG?
Dzień dobry wynik beta hcg w piątek 633, dzisiaj 1063. Na usg w piątek rano przed badaniem były dwa pęcherzyki jeszcze puste. Czy jest szansa że się utrzymają ?

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
zarodek staje się widoczny podczas badania USG, gdy hormon ciążowy beta-HCG wynosi 750-1500 mlU/ml. Wcześniej może nie być on widoczny, dlatego zazwyczaj lekarz zaleca odczekać jakiś czas i ponownie przyjść na badanie. Wówczas czas weryfikuje, czy ciąża rozwija się prawidłowo.
Nie wiemy, w którym tygodniu ciąży jest Pani aktualnie, więc ciężko nam powiedzieć o szansach na utrzymanie ciąży.
Co do wartości gonadotropiny kosmówkowej, to prawidłowe przyrosty oznaczają podwajanie wartości do 48-72 godziny. Czasem jednak zdarza się, że hormon ten wzrasta wolniej, a mimo to ciąża rozwija się prawidłowo. Proszę więc być dobrej myśli. Trzymamy kciuki!
Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znaleźć można poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przy-jakiej-wartosci-beta-hcg-widac-ciaze-w-usg,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przy-jakiej-wartosci-beta-hcg-zarodek-powinien-byc-widoczny.
Normy beta-HCG znajdzie Pani w poniższym artykule, do lektury którego zachęcamy:
https://portal.abczdrowie.pl/hcg.