Czy taki wynik b-HCG jest dobry?
Witam, jestem w ciąży, nie jest ona widoczna jeszcze na USG ( lekarz powiedział, że może być za wcześnie). Wyniki z krwi beta hcg robione w poniedzialek: 130, w środę: 240, zrobilam też tydzień później i wynik wynosil: 360. Co to może oznaczać, czy ostatni wynik powinien być wyższy?

KOBIETA, 34 LAT 10 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
przyrosty hormonu beta-HCG powinny być oceniane w odstępie dwóch, trzech dni. Wówczas można ocenić, czy są prawidłowe.
Choć wydaje się, że ostatni wynik powinien być wyższy, to czasem zdarza się, że przyrosty są mniejsze, a mimo to ciąża rozwija się prawidłowo. Najważniejsze jest bowiem stałe podnoszenie tych wartości. Proszę zabrać wszystkie wyniki na pierwszą wizytę u ginekologa.
Więcej na temat gonadotropiny kosmówkowej można przeczytać w naszym artykule:
https://portal.abczdrowie.pl/hcg.
Inne pytania z tej tematyki umieszczamy poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przyrost-bhcg-jest-dobry,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-jest-dobry-przyrost-bety,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przyrost-bhcg-jest-dobry-czy-zbyt-niski.