Czy takie przyrosty b-HCG są w normie?
Dzień dobry, Jestem obecnie w 4 5 tc ciąży. Robiłam bete w tym tygodniu, pierwszy pomiar dzień później po uzyskaniu pozytywnego testu - ok 2/3 dni przed planowanym terminem miesiączki. 15.05 - 64.22 beta Progesteron: 37.80 17.05 - 196.56 beta Progesteron: 37.80 19.05 - 431.93 beta Progesteron już nie badałam Czy te wyniki są prawidłowe? Pierwszy przyrost był na poziomie 200% , a drugi już 109%.

KOBIETA, 29 LAT 10 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
podane przez Panią przyrosty hormonu beta-HCG są prawidłowe i nie ma powodów do obaw. Proszę pamiętać, że hormon gonadotropiny kosmówkowej kontroluje się tylko na początku ciąży. Kluczowe jest również badanie USG podczas którego ginekolog będzie mógł potwierdzić ciążę oraz jej prawidłowy rozwój.
W obecnej sytuacji nie ma Pani powodów do niepokoju, ale za kilka tygodni proszę udać się do ginekologa, który będzie prowadził ciążę.
Więcej na temat hormonu beta-HCG znaleźć można w artykule:
https://portal.abczdrowie.pl/hcg.
Inne pytania z podobnej tematyki umieszczamy poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyrost-bhcg-przez-kilka-dni,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dobry-przyrost-bhcg-w-7-tygodniu-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wynik-beta-hcg-208-2-w-5-tygodniu-ciazy.