Czy ten przyrost b-HCC jest prawidłowy?
Dzień dobry. Jestem w 6 tydz. 1 dzień w ciąży wykonałam badanie bhcg pierwszy wynik to 30 802,96 po dwóch dobach 47 282, 88. W 5 tygodniu byłam na USG widoczny był tylko pęcherzyk bez zarodka. Czy ten przyrost daje szanse na rozwój ciąży?

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
choć uznaje się, że poziom gonadotropiny kosmówkowej powinien ulegać podwojeniu co 48 godzin, to czasem zdarza się, że przyrosty są mniejsze. Najważniejsze bowiem, aby poziom hormonu beta-HCG regularnie wzrastał.
Aktualnie poziom ten wskazuje na 6 tydzień ciąży. Proszę umówić się niedługo do ginekologa, aby sprawdził, czy pojawił się zarodek. Trzymamy kciuki!
Obowiązujące normy beta-HCG oraz istotne informacje na temat tego hormonu znajdzie Pani w naszym artykule pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.
Natomiast pytania dotyczące przyrostów beta-HCG znajdują się poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dziecko-bedzie-sie-prawidlowo-rozwijac-pomimo-niskiego-przyrostu-beta-hcg, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dobry-przyrost-bhcg-w-7-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyrost-bhcg-przez-kilka-dni.