Czy przyrosty b-HCG są prawidłowe?

W piątek - test ciążowy pozytywny, jedna kreska bledsza, ale wyraźna. Sobota - beta hcg 30 Piątek - beta hcg 72,4 Środa - beta hcg 119. Progesteron środa - 17,9. Czy przyrosty nie są za niskie?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podane przez Panią wartości faktycznie wskazują na niskie przyrosty hormonu ciążowego beta-HCG. Zakłada się, że w przypadku prawidłowo rozwijającej się ciąży hormon gonadotropiny kosmówkowej powinien ulegać podwojeniu co 2-3 dni.

Choć w Pani przypadku wzrosty są mniejsze, to jeszcze o niczym nie świadczy. Najważniejsze bowiem, aby hormon beta-HCG stale wzrastał. Proszę go kontrolować oraz stosować się do zaleceń ginekologa.

Więcej ogólnodostępnych norm gonadotropiny kosmówkowej znaleźć można w naszym artykule pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.