Czy ten przyrost w ciąży jest normalny?

Witam. Dzisiaj jest 5.3 tydzień ciąży. Robiłam beta HCG w 4.3 tydzień było 53,52 kolejne w 4.5 tydzień było 133,84 i ostatnie badanie miałam wczoraj w 5.2 tydzień i jest 543,57. Czy ten przyrost jest normalny? Obawiam się że jest za niski.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wymienione przez Panią przyrosty hormonu beta-HCG nie są za niskie. Zakłada się, że hormon ten powinien ulegać podwojeniu co 2-3 dni, co też u Pani nastąpiło.

Ponadto nie zawsze beta-HCG wzrasta równomiernie, u każdej kobiety przebiega to inaczej. Najprawdopodobniej więc wszystko jest w porządku. Proszę się nie martwić na zapas i cieszyć swoim stanem.

Więcej informacji na temat rozwoju ciąży dowie się Pani podczas badania u ginekologa prowadzącego ciążę.

Gonadotropina kosmówkowa, a więc hormon beta-HCG został opisany w jednym z naszych artykułów. Znajdzie tam Pani również obowiązujące normy przypisane do konkretnych tygodni. Oto link: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.