Czy jest szansa donosić tą ciążę?
Witam, jestem w 8tc z miesiączki. Zarodek wygląda na 7tc. Robiłam betę hcg co 48h pierwszy wynik - 9072.5 a drugi - 10470.1 czy jest szansa ze donoszę ciążę i będzie wszystko w porządku? Czy tak niski przyrost świadczy tylko o tym co najgorsze?

KOBIETA, 26 LAT 12 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
choć zakłada się, że stężenie hormonu beta-HCG powinna wzrastać dwukrotnie co 48-72h, to nie zawsze tak się zdarza i nie zawsze jest to powodem do niepokoju.
Najważniejsze jest to, aby gonadotropina kosmówkowa wzrastała. Jej zatrzymanie bądź spadek jest niepokojący i może świadczyć o utracie ciąży. W obecnej sytuacji proszę nie martwić się na zapas. Stres z pewnością nie jest Pani wskazany i może tylko zaszkodzić.
Oczywiście, że są szanse na to, że donosi Pani ciążę i wszystko będzie w porządku, czego Pani życzymy! Proszę kontrolować hormon beta-HCG i stosować się do zaleceń lekarza.
Inne pytania o niskie przyrosty beta-HCG znajdują się poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dziecko-bedzie-sie-prawidlowo-rozwijac-pomimo-niskiego-przyrostu-beta-hcg,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niski-przyrost-bhcg-w-7-tc,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyrost-bhcg-a-ciaza.