Czy jest szansa, że utrzymam ciążę?
Witam 8 września miałam ostatnia miesiączkę. 6 października zrobiłam beta i wyniosła 82.90. 10 października beta już wyniosła 272,870 19 października 3 947,780. Poszłam do lekarza stwierdził że widać puste jajo wysłał mnie do szpitala. Do tej pory beta rosła prawidłowo. Do szpitala trafiłam 2 listopada zbadano mi betę i wyniosła 21 634 zaś 4 listopada wyniosła 22 473. Wiem jest to już niski przyrost w porównaniu do poprzednich. Nie mam bóli ani krwawień lekarz prowadzący będzie dopiero w poniedziałek. Na USG dostrzegł już zarodek 2 listopada ale bardzo mały. Czy jest szansa mimo tak niskiego przyrostu że utrzymam ciążę? Jestem po 5 porodach nigdy nie miałam problemu z żadną ciąża. Boję się że tym razem może być inaczej.

KOBIETA, 38 LAT 6 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
proszę być dobrej myśli. Czasem zdarza się, że mimo niskich przyrostów hormonu beta-HCG ciąża rozwija się prawidłowo i tak też może być w Pani przypadku. Ważne jednak, aby lekarz zobaczył na USG zarodek oraz wykrył akcję serca.
Proszę stosować się do zaleceń ginekologa, który na bieżąco będzie podejmował decyzje o dalszym postępowaniu. Trzymamy mocno kciuki za pozytywny finał!
Nasi eksperci udzielali odpowiedzi na podobne pytania pod linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dziecko-bedzie-sie-prawidlowo-rozwijac-pomimo-niskiego-przyrostu-beta-hcg,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niski-przyrost-bhcg-w-7-tc,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-szansa-na-zdrowa-ciaze,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-prawidlowy-przyrost-bety-hcg-wyklucza-puste-jajo-plodowe.