Czy jest szansa, że poronię samoistnie?
10 kwietnia ostatnia miesiączka, 22 maja pierwsza wizyta u ginekologa i tu już okazuje się że zamiast 6 tyg wychodzi 5tydz. Ale był widoczny pęcherzyk żółtkowy i to wszystko. 10 czerwca według Om 8 6 natomiast na usg wychodzi 6 tydz.. Brak zarodka, pęcherzyk żółtkowy rozmyty. Lekarz nie daje szans że to Ciąża, obstawia puste jajo płodowe i daje skierowanie na indukcję poronienia. Każe mi odstawić progesteron bo twierdzi że on mógł zatrzymać poronienie. Beta z 11 czerwca to ponad 39tys. Jutro idę ją powtórzyć. Czy mogę jeszcze liczyć na jakiś cud czy szykować się do szpitala? Wolałbym poronić samoistnie niż z ingerencją leków czy zabiegu ale nic na razie się nie rozkręca.

KOBIETA, 24 LAT 5 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
oczywiście cuda się zdarzają, ale trzeba mieć także na uwadze to, że może dojść do poronienia, tak jak przewiduje lekarz. Zdanie ginekologa jest w tej sytuacji kluczowe, dlatego najlepiej stosować się do jego zaleceń. Jeśli potrzebuje Pani potwierdzenia, warto skonsultować się dodatkowo z innym specjalistą.
Niestety brak zarodka może oznaczać puste jajo płodowe. Poziom beta-HCG najlepiej jest oceniać co 48-72 godziny.
Nasi specjaliści wypowiadali się na podobne tematy pod poniższymi linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niewidoczny-zarodek-w-9-tygodniu,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/puste-jajo-plodowe-a-poronienie-u-38-letniej-kobiety,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przyrost-bhcg-jest-prawidlowy-przy-podejrzeniu-pustego-jaja-plodowego.