Czy jest szansa, że poronię samoistnie?

10 kwietnia ostatnia miesiączka, 22 maja pierwsza wizyta u ginekologa i tu już okazuje się że zamiast 6 tyg wychodzi 5tydz. Ale był widoczny pęcherzyk żółtkowy i to wszystko. 10 czerwca według Om 8 6 natomiast na usg wychodzi 6 tydz.. Brak zarodka, pęcherzyk żółtkowy rozmyty. Lekarz nie daje szans że to Ciąża, obstawia puste jajo płodowe i daje skierowanie na indukcję poronienia. Każe mi odstawić progesteron bo twierdzi że on mógł zatrzymać poronienie. Beta z 11 czerwca to ponad 39tys. Jutro idę ją powtórzyć. Czy mogę jeszcze liczyć na jakiś cud czy szykować się do szpitala? Wolałbym poronić samoistnie niż z ingerencją leków czy zabiegu ale nic na razie się nie rozkręca.
KOBIETA, 24 LAT 1 tygodni temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

oczywiście cuda się zdarzają, ale trzeba mieć także na uwadze to, że może dojść do poronienia, tak jak przewiduje lekarz. Zdanie ginekologa jest w tej sytuacji kluczowe, dlatego najlepiej stosować się do jego zaleceń. Jeśli potrzebuje Pani potwierdzenia, warto skonsultować się dodatkowo z innym specjalistą.

Niestety brak zarodka może oznaczać puste jajo płodowe. Poziom beta-HCG najlepiej jest oceniać co 48-72 godziny.

Nasi specjaliści wypowiadali się na podobne tematy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niewidoczny-zarodek-w-9-tygodniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/puste-jajo-plodowe-a-poronienie-u-38-letniej-kobiety,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przyrost-bhcg-jest-prawidlowy-przy-podejrzeniu-pustego-jaja-plodowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.