Puste jajo płodowe a poronienie u 38-letniej kobiety

Witam, proszę o wyjaśnienie badań histopatolog po poronieniu: - rozpoz anatomopatomorfolog: szarowiśniowe, gąbczaste, częśc błoniaste masy tkankowe 7x6x1,5cm, pośród utkania których struktur anatom płodu nie stwierdzono. - rozpoz histopatol - residua ovi Hbd 10-16, mat zawiera tkanki poch płodowego - trofoblast, mogą posłużyć do określenia kariotypu - epikryza - puste jajo płodowe odpow periodowi 10-16 tyd ciąży Z usg wynikało, że zarodek obumarł w 8 tyg...i co oznacza puste jajo płodowe?

Magdalena StusiĹska

Puste jajo płodowe jest to ciąża bezzarodkowa. Podczas badania USG stwierdza się brak rozwijającego się zarodka w pęcherzyku ciążowym. Dokładna przyczyna pustego jaja płodowego nie jest znana. Objawy ciąży bezzarodkowej są identyczne jak normalnie rozwijającej się ciąży.