Wynik badań USG a poronienie zatrzymane

Czy na pewno to poronienie zatrzymane? Na usg w 5 tyg. - pęcherzyk ciążowy 10mm, w 7 tyg. - pęcherzyk 14 mm, zarys zarodka z przepływem naczyniowym.W 9 tyg.- pęcherzyk 23mm/19mm,pęcherzyk żółtkowy YS 5mm.Ale pęcherzyk ładnie urósł.Lekarz stwierdził poronienie zatrzymane, brak akcji serca, nie uwidoczniono zarodka. Czy wynik bety w 9/6 HBD 21007.1 był prawidłowy. Po jednym dniu spadł on do 19795.4. Dlaczego temperatura w pochwie nadal wynosi 37,6? Proszę o pomoc.

Robert Markowski Ginekologia

Jeżeli był widoczny zarodek , a później go nie było- to jest to "puste jajo płodowe" ( poronienie zatrzymane). Trudno mieć wątpliwości ponieważ w prawidłowej ciąży zarodek w 10 tygodniu ma ok. 20 mm i trudno go nie zobaczyć.