Czy ten przyrost nie jest za wysoki?

Witam. Jestem w ciąży, dzisiaj jestem w 5 1. Zrobilam pierwsze badanie bety ponad tydzień temu i wyszła 117, po 48h wyszła 217 i znów po 48h 454, przy tym ostatnim badaniu zrobilam również badanie progesteronu i wyszedł 11,05. 5 dni później postanowiłam ponownie zrobić badanie. Beta wyszła 17802, a progesteron 151. Nie są to za wysokie wyniki i nie jest zbyt wysoki przyrost?
KOBIETA, 23 LAT 3 miesiące temu

Poród u kobiet zainfekowanych wirusem opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

poziom hormonu beta-HCG w ciąży gwałtownie wzrasta. Choć zakłada się, że powinien on podwoić swoją wartość co 48 godzin, to czasem zdarza się, że przyrosty są większe.

Poziom hormonu gonadotropiny kosmówkowej rozpatruje się również pod kątem konkretnego tygodnia ciąży oraz zestawiając pozostałe wyniki badań. Według naszych źródeł normy beta-HCG dla piątego tygodnia ciąży to 19-7340 mlU/ml, natomiast dla szóstego tygodnia ciąży to 1080-56500 mlU/ml.

Więcej norm znaleźć można pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Duże przyrosty beta-HCG mogą wskazywać na obecność ciąży mnogiej, jednakże kluczowym badaniem będzie USG ciąży, które dostarczy Pani wszelkich istotnych informacji.

Odpowiedzi na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyrost-bhcg-na-poczatku-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-wynik-betahcg-1923-oznacza-ciaze-mnoga,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zbyt-szybki-przyrost-beta-hcg-w-stosunku-do-wieku-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty