Czy ten wysoki poziom bhcg jest niepokojący?
Dzień dobry. Po wykonanym teście strumieniowym, 5.03.2022 robiłam badanie beta hcg z krwi i wyszła wysokość ponad 5000. Ostatnią miesiączkę zaczęłam ok. 15.01 tego roku. Dziś, tj. 18.03.2022 byłam na USG wczesnej ciąży i lekarz stwierdził, że zarodek ma 6 mm, a wiek ciąży to 6 tydzień. Czy powinien mnie martwić tak wysoki poziom Hcg na wcześniejszym etapie? Na usg nie wyszło nic niepokojącego. Dodam, że wcześniej miałam puste owulacje i bardzo nieregularne miesiączki; ostatnio moje cykle trwały średnio 40 dni.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
należałoby porównać Pański wynik w stosunku do norm określonych w danym laboratorium. Ogólnodostępne normy, jakie udostępniamy w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/hcg dla szóstego tygodnia ciąży wynoszą od 1080 do 56 500 mlU/ml. Pani wynik nie jest więc zbyt wysoki. Mieści się w normie.
Najprawdopodobniej więc wszystko jest w porządku, zwłaszcza, że podczas badania USG nie wyszło nic niepokojącego. Proszę być dobrej myśli i zaufać lekarzowi, który z pewnością Panią poinformuję, jeśli zauważy jakieś nieprawidłowości. Życzymy dużo zdrowia i trzymamy kciuki za pozytywne rozwiązanie!