Czy te wyniki bHCG są niepokojące?
Dzien dobry Jeste w 6 tyg ciazy według OM. Na usg pani doktor stwierdzila ze ciaza jest starasza i ma 8 tyg ale to sie nie zgadza bo mialam miesiaczke. Zlecila brte hcg gdzie 30.11 wynosila 46947.2 a 2.12 wynosila 63320. Czy te wyniki sa niepokojace bo nie wiem co mam myslec.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
wiek ciąży liczy się od daty ostatniej miesiączki, a następnie weryfikuje z obrazem widocznym na USG.
Przyrost hormonu beta-HCG, który Pani podała jest poniżej normy. Czasem jednak tak się zdarza i nie zawsze jest to powodem do niepokoju. Najważniejsze, że poziom gonadotropiny kosmówkowej rośnie.
Według naszych źródeł - wartości, które Pani podała wskazują na 7-8 tydzień ciąży. Być może więc do zapłodnienia doszło wcześniej niż Pani zakłada. Najprawdopodobniej podczas kolejnych badań USG wszystko się wyjaśni.
Normy hormonu beta-HCG oraz szczegółowe informacje na temat tego badania znajdzie Pani pod poniższym adresem:
https://portal.abczdrowie.pl/hcg.
Inne pytania z tej kategorii umieszczamy poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/za-duza-macica-czy-to-mozliwe-zeby-usg-mylilo-sie-co-do-wieku-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/usg-a-wiek-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wiek-ciazy-a-usg.