O czym może świadczyć tak niski przyrost bHCG?
Witam, 30.11 miałam ostatanią miesiączkę. 2.01 beta hcg wynosiła 42 mlU/ml, 4.01 -98 mlU/ml. Natspeny pomiar był 9.01 - 552 mlU/ml . W tym dniu też była wizyta lekarska i USG. Na USG widoczny był pecherzyk ciazowy w macicy. Pani doktor kazała powtórzyć mi badanie bety po 48h. Niestety kolejny wynik badania to 632 mlU/ml. Pani doktor wspominała coś o ciąży pozamacicznej. Czy tak niski przyrost beta hCG w ciągu ostatnich 48h może świadczyć o ciąży pozamacicznej bądź o poronieniu? Dziękuję.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
niski przyrost beta-HCG bądź brak przyrostu tego hormonu może niestety świadczyć o problemach w rozwoju ciąży, w tym o ciąży pozamacicznej.
W przypadku ciąży pozamacicznej (ektopowej) najczęściej zauważyć można brak pęcherzyka w macicy. Czasem jednak wynik jest niejednoznaczny i badanie wymaga powtórzenia.
Jeśli doszłoby do poronienia, to najprawdopodobniej doświadczyłaby Pani krwawień oraz dolegliwości bólowych.
Proszę być pod opieką ginekologa. Czas pokaże, czy ciąża rozwija się prawidłowo.