Czy słusznie martwi mnie niski przyrost bHCG?

Dzień dobry Poziom hcg 7tc (7 0 dzisiaj) w dniu 13.10 - 1350 , 19.10 - 2400 , 25.10 - 3900 martwi mnie niski przyrost
KOBIETA, 27 LAT około miesiąca temu

Czy HTZ może powodować nowotwory?

HTZ to hormonalna terapia zastępcza. Stosowana jest np. przy leczeniu menopauzy. Obejrzyj film i dowiedz się, czy HTZ może spowodować raka. O terapii mówi prof. dr hab. Romuald Dębski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

choć podane przez Panią wartości hormonu beta-HCG wydają się dosyć niskie, biorąc pod uwagę upływający czas, to proszę nie martwić się na zapas. Najważniejsze, że hormon ten systematycznie rośnie.

We wczesnej ciąży powinno się rejestrować podwajanie stężenia beta-HCG co dwa dni. W innym przypadku może to zwiastować ciążę pozamaciczną, nieprawidłowości w rozwoju ciąży lub nawet poronienie. Nie jest to jednak regułą i normą.

Proszę skonsultować się z ginekologiem i stosować się do jego zaleceń. Skoro jest Pani w siódmym tygodniu ciąży, to na tym etapie powinien być już widoczny zarodek na USG oraz jego czynność serca. Trzymamy kciuki!

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niski-przyrost-beta-hcg-a-ryzyko-poronienia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-przyrost-b-hcg-jest-niski, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyrost-b-hcg-po-96-godzinach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty