Czy powinien mnie martwić taki przyrost?
Witam Ostatnia miesiączka 16.03 Cykle nieregularne albo 33 dniowe albo 40 Ciaza potwierdzona 26.04 beta hcg robiona 26. 04. 485.390 28.04. 909.700 Na następniej wizycie krwiak obok pęcherzyka w pęcherzyku bylo juz tetno Przepisane duze dawki progesteronu Zalecenie leżenia i neoparin zastrzyki I kolejna beta do wykonania 10.05 27 561.060 12.05 41 638.700 Czyli przyrost mniejszy niż z początku? Czy mam się martwić ze cos jest nie tak?? Ostatnio na usg slyszalam serduszko 7.05

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
na początku ciąży przyrosty hormonu beta-HCG są bardzo dynamiczne i zazwyczaj podwajają swoją wartość co 2-3 dni. W pewnym momencie jednak przyrosty nie są już tak duże i wcale nie oznacza to żadnych nieprawidłowości.
Najważniejsze wówczas są wyniki badania USG oraz zalecenia lekarza. Skoro na ostatnim badaniu słyszała Pani bicie serduszka, to jest to bardzo dobry znak. Proszę nadal stosować się do zaleceń ginekologa prowadzącego ciążę. Życzymy dużo zdrowia i trzymamy kciuki!
Normy gonadotropiny kosmówkowej zostały opisane w artykule:
https://portal.abczdrowie.pl/hcg.
Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się natomiast tutaj:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wolne-hcg-w-13-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-slusznie-martwi-mnie-niski-przyrost-bhcg, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-wolny-przyrost-b-hcg.