Na co wskazują takie przyrosty b-HCG?
Dobry wieczór, Chciałabym zapytać o mój przyrost bety. Dzień mojej ostatniej miesiączki to 25 września, aktualnie jestem w 8tc. W dniu 9.11 poziom bety wynosił 88tys, w dniu 13.11 223tys, a dzisiaj (20.11) 332tys. 2tygodnie temu usg wykazało jeden pęcherzyk i pojedynczą ciążę. Czy jest ona dużo za wysoka? O czym może świadczyć i co zrobić?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
przede wszystkim proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego ciążę. Oznaczanie hormonu beta-HCG na dalszym etapie nie ma tak dużego znaczenia, jak na początku ciąży. Ponadto najlepiej interpretować wyniki w odstępie 2-3 dni. Taki wynik powinien wówczas ulec podwojeniu.
Ostatni wynik przekracza nasze normy, które można znaleźć w artykule https://portal.abczdrowie.pl/hcg, dlatego wskazane jest wykonanie badania USG, które oceni przebieg ciąży. Wysokie stężenie hormonu beta-HCG może świadczyć o ciąży bliźniaczej lub może sugerować wystąpienie trisomii chromosomu 21. Proszę porozmawiać na temat wyników z ginekologiem.
Inne pytania z tej tematyki znajdują się pod poniższymi linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przyrosty-bhcg-sa-prawidlowe,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-tak-wysoki-przyrost-bety,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyrost-betahcg-na-poczatku-ciazy.