Przyrost bHCG na początku ciąży

Witam, jestem we wczesnej ciąży - robiłam beta hcg i wynosiło 477 mlU/ml a po dwóch dniach 1068mlU/ml. Czy przyrost jest prawidłowy? Jak często trzeba robić beta hcg ? Proszę o pomoc.

Witaminy w ciąży

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, tempo przyrostu beta-hCG zależy od zaawansowania ciąży i jest dużo większe we wczesnym etapie - w Pani przypadku przyrost jest prawidłowy dla wczesnej ciąży. Na tak wczesnym etapie, o ile nie było poważnych problemów z zajściem w ciążę poziom beta-hCG nie wymaga częstego kontrolowania, wskazane jest potwierdzenie ciąży w USG, po 5. tygodniu ciąży.