Poziom bHCG a możliwość ciąży mnogiej

Witam. Proszę o pomoc w interpretacji wyników beta Hcg. 02-03.12 miałam plamienie implantacyjne. Beta 07.12 wyniosła 26.6 mlU/ml, 48 godz później 46.3 mlU/ml, czyli przyrost 75%. Po kolejnych 24 godz wynik 71.4 mlU/ml a po następnych 24 godz 123.3 mlU/ml. Ostatnie dwa przyrosty to tępo 160-180% na 48 godzin. Moje pytanie: czy taki przyrost mieści się w normie, czy też może wskazywać na ciążę bliźniaczą? Jak duże przyrosty sugerują ciążę mnogą? Czy moje wyniki nasuwają takie podejrzenie? Pozdr

Aleksander Ropielewski

Przy wczesnej fazie ciąży jeszcze za wcześnie aby na podstawie przyrostu beta hCG rozpoznać ciążę biźniaczą. Sugeruję poczekać do badania USG - przynajmniej do 4 tygodnia ciąży.