Jak ocenić ten wynik b-HCG?

Witam serdecznie, dzisiaj robiłam badanie beta hcg i kompletnie nie wiem który to tydzień 4954.05

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zgodnie z obowiązującymi normami beta-HCG powinna Pani być w 5-6. tygodniu ciąży. Co 2-3 dni hormon ten powinien podwajać się, dlatego warto monitorować poziom beta-HCG zwłaszcza na początku ciąży. Rozumiem, że nie była jeszcze Pani u ginekologa. Już teraz można zaplanować pierwszą wizytę i wybrać lekarza prowadzącego ciążę.

Na tym etapie na badaniu USG powinien pojawić się pęcherzyk ciążowy oraz pęcherzyk żółtkowy. Zdarza się, że widoczny będzie nawet zarodek oraz akcja serca i tętno. Jeśli jednak tak się nie zdarzy, to proszę się nie stresować. Czasem zdarza się to później, na kolejnych badaniach.

Normy hormonu beta-HCG zostały opisane w jednym z naszych artykułów na stronie: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.