Dlaczego w dalszym ciągu nie widać echa zarodka?

Witam. Miesiączkę miałam 13.07. 01.09 byłam u lekarza prywatnie. Lekarz potwierdził ciążę. Wyniki GS 1,80 CRL 0,61 jednak bez widocznej akcji serca. Stwierdził ze ciaza moze byc młodsza. 13.09 poszłam na wizytę na NFZ. Lekarz wykrył pecherzyk ciążowy GS 1,94 Jenak echo zarodka nie widoczne. Kazał przyjść na wizytę za dwa tygodnie. Czy powinnam się martwić że taki mały wzrost pecherzyka ciążowego? Dlaczego nie widać echa zarodka a 01.09 było widać?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zarówno podczas jednej, jak i drugiej wizyty lekarz nie wykrył akcji serca, co niestety nie rokuje zbyt dobrze. Ostateczną odpowiedź da jednak wizyta za dwa tygodnie, którą zasugerował Pani ginekolog.

Biorąc pod uwagę datę ostatniej miesiączki, powinna być Pani około 9. tygodnia ciąży. Na tym etapie serce płodu powinno zdecydowanie się ujawnić. Może być inaczej, jeśli faktycznie ciąża jest młodsza. Echo płodu zazwyczaj widoczne jest od 5. lub 6. tygodnia ciąży.

Proszę być dobrej myśli i cierpliwie czekać na kolejne spotkanie z ginekologiem podczas którego z pewnością wyjaśni się więcej.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami znaleźć można poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/maly-rozmiar-pecherzyka-ciazowego, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zbyt-maly-pecherzyk-ciazowy-a-ciaza, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/za-maly-pecherzyk-ciazowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty