Czy powinna mnie martwić taka wielkość zarodka?
Jestem w 6 tygodniu i 4dniu ciąży, zarodek ma 7mm i bijące serduszko. Lekarz jednak stwierdził że pęcherzyk ciążowy jest za mały ...ma 14 mam. Za dwa tygodnie powtarzam USG ale już się martwię. Czy naprawdę może być źle?

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam,
przede wszystkim proszę się nie zamartwiać, gdyż to na pewno nie pomoże. Najważniejsze, że serduszko bije, a zarodek jest widoczny.
Dodatkowy stres nie jest w Pani sytuacji wskazany. Zbyt mały pęcherzyk ciążowy to częsty problem, który nie musi oznaczać najgorszego. Wymaga on jednak obserwacji. Proszę więc cierpliwie poczekać na wizytę, która odbędzie się za 2 tygodnie. Na niej powinno się wiele wyjaśnić.
W międzyczasie może Pani zapoznać się z podobnymi pytaniami do specjalistów. Odpowiedzi na nie znajdzie Pani po kliknięciu w linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/za-maly-pecherzyk-ciazowy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/maly-pecherzyk-ciazowy-w-wyniku-usg, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-pecherzyk-ciazowy-jest-zbyt-maly.