Czy powinna mnie martwić taka wielkość zarodka?

Jestem w 6 tygodniu i 4dniu ciąży, zarodek ma 7mm i bijące serduszko. Lekarz jednak stwierdził że pęcherzyk ciążowy jest za mały ...ma 14 mam. Za dwa tygodnie powtarzam USG ale już się martwię. Czy naprawdę może być źle?
KOBIETA, 38 LAT 2 miesiące temu

Wstyd nie zapytać - ciąża bez opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

przede wszystkim proszę się nie zamartwiać, gdyż to na pewno nie pomoże. Najważniejsze, że serduszko bije, a zarodek jest widoczny.

Dodatkowy stres nie jest w Pani sytuacji wskazany. Zbyt mały pęcherzyk ciążowy to częsty problem, który nie musi oznaczać najgorszego. Wymaga on jednak obserwacji. Proszę więc cierpliwie poczekać na wizytę, która odbędzie się za 2 tygodnie. Na niej powinno się wiele wyjaśnić.

W międzyczasie może Pani zapoznać się z podobnymi pytaniami do specjalistów. Odpowiedzi na nie znajdzie Pani po kliknięciu w linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/za-maly-pecherzyk-ciazowy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/maly-pecherzyk-ciazowy-w-wyniku-usg, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-pecherzyk-ciazowy-jest-zbyt-maly.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty