Czy jest możliwość że ta ciąża będzie rozwijać się prawidłowo?
Dzień dobry! Jestem w ciąży. Ostatni okres miałam 14.09.22. Wczoraj udałam się na USG, gdyż wg wyliczeń jestem 5 tygodni 5 dni w ciąży. Okazuje się, że pęcherzyk ma tylko 3.8 mm. Lekarz powiedział, iż pęcherzyk jest za mały jak na wiek ciąży i że musi być ona młodsza. Mam regularne cykle, pamiętam kiedy doszło do zbliżenia i kiedy miałam brązowe upławy implantacyjne i zgadza się to z wiekiem ciąży 5 tygodni 5 dni.. Czy powinnam się martwić? Czy s szanse, że ciąża będzie prawidłowa?

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
proszę nie martwić się na zapas. Na tym etapie ciężko jest cokolwiek przewidzieć i trzeba być dobrej myśli.
Zbyt mały pęcherzyk ciążowy to częsty powód do niepokoju, o czym świadczy ilość pytań w naszym serwisie. W takich przypadkach najczęściej konieczne jest powtórzenie badania za około 2 tygodnie. W międzyczasie można monitorować hormon beta-HCG oraz sprawdzić poziom progesteronu.
Podczas kolejnego badania powinna być już widoczna akcja serca. Kolejne badania będzie więc kluczowe w ocenie rozwoju ciąży. Trzymamy kciuki!