Co oznacza taki wynik badania wczesnej ciąży u 31-latki?
WITAM JESTEM PO TRANSFERZE ZARODKA ( INVITRO) PIERWSZE USG MIAŁAM 27 GRUDNIA I LEKARZ STWIERDZIŁ CIĄŻĘ MACICZNA TYLKO TWIERDZI ŻE PĘCHERZYK JEST ZA MALY PIMIARY 27 GRUDNIA CRL 0.18 CM 1GS 0.44 CM YS 0.31 CM WEDŁUG TYCH WYLICZEŃ NA USG TO 5W 3D A WEDŁUG PANI DOKTOR TO 6 TYDZIEŃ 3.01 POMIARY CRL 0.89 CM NIE MA NS USG POMIARY PĘCHERZYKA WIEK CIĄŻY WG USG TO 6W5D A WEDŁUG PANI DOKTOR TO 7 MIESIĄC PICK-UP 25 LUSTOPAD IN VITRO 30 LUSTOPAD CZY SA POWODU DO NIE POKOJU. NA USG WIDAĆ ZARODEK K Z BIJĄCYM SARDUSZKIEM

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
skoro podczas badania USG widać zarodek z bijącym serduszkiem, to jest to bardzo dobry znak. Mimo tego, że ciąża wydaje się być młodsza niż powinna, to najważniejsze są przyrosty. Proszę być dobrej myśli i wierzyć, że wszystko się uda.
Jednocześnie należy regularnie monitorować zarodek podczas badań USG. Pomocny w obrazowaniu rozwoju ciąży jest również pomiar gonadotropiny kosmówkowej, zwany beta-HCG. Na początkowym etapie ciąży przyrosty beta-HCG powinny być widoczne co 2-3 dni.
W oczekiwaniu na kolejną wizytę u ginekologa może Pani zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na inne pytania użytkowniczek, które poruszały podobne do Pani tematy. Oto one: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/maly-pecherzyk-ciazowy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ciaza-jest-mlodsza-o-5-tygodni, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/poziom-bhcg-po-transferze-zarodkow, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-maly-pecherzyk-oznacza-poronienie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-zarodek-nie-urosl-zbyt-malo.