Czy podwyższone b-HCG występuje na początku ciąży?
Witam, moje stężenie beta hcg wynosi 7091, a po badaniu USG jestem w 4/5 tygodniu ciąży i jest już widoczny zarodek. CRL wynosi 0.15 cm. Ginekolog powiedziała, żeby nie martwić się bardzo wysokim wynikiem bety, ale jednak zamartwiam się czym może być to spowodowane ? Czy kobiety często mają podwyższone beta hcg na począku ciąży ?

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
proszę zaufać swojemu ginekologowi i nie martwić się na zapas.
Według naszych norm, stężenie hormonu beta-HCG w 4-5 tygodniu ciąży może wynosić od 4 do 7340 mlU/ml, co oznaczałoby, że podany przez Panią wynik mieści się w tych normach.
Najważniejsze, że na USG został uwidoczniony zarodek, a lekarz nie zauważył żadnych nieprawidłowości. Proszę więc czekać spokojnie na kolejną wizytę u ginekologa i stosować się do jego zaleceń. Trzymamy za Panią kciuki!
Więcej o gonadotropinie kosmówkowej przeczytać można w naszym artykule:
https://portal.abczdrowie.pl/hcg.
Inne pytania z tej tematyki umieszczamy poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przy-beta-hcg-2580-moge-byc-tylko-w-2-tygodniu-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-nie-za-wysoki-wynik-bhcg,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-tak-wysoki-przyrost-bety.