Czy jest szansa, że zarodek i ciałko żółte się pojawią?
Witam, ostatnia miesiączka 20.11.2022 r., według tego wychodzi na 8 tydzień ciąży. 5 Stycznia byłam na badaniu usg dopochwowym, lekarz ujrzał sam pęcherzyk (dosłownie kropeczka czarna) ale nie podał ile wynosi. Dziś ( 16.01.2023 r.) udałam się do innego ginekologa, za inną potrzebą a przy okazji sprawdził czy ciąża się rozwija. Niestety w dalszym ciągu był widoczny sam pęcherzyk ciążowy, nieco większy bo już 13 mm. Czy możliwe że ukaże się jeszcze ciałko żółte i zarodek? Czy mogła w jakiś sposób owulacja się przesunąć i ciąża jest młodsza? Miewam regularne okresy (28) oraz owulacje sprawdzałam paskami. Wizyta kontrola za ponad tydzień.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
w ósmym tygodniu ciąży zarodek powinien być już widoczny. Jeśli go nie widać, to istnieje możliwość, że owulacja miała miejsce później niż wynika to z daty ostatniej miesiączki, a więc ciąża jest młodsza. Jego brak może oznaczać również puste jajo płodowe, czyli ciążę bezzarodkową.
Proszę być pod stałą opieką ginekologa. Wizyta kontrolna z pewnością wiele Pani wyjaśni i przyniesie informacje dotyczące rozwoju ciąży. Trzymamy kciuki!