Czy jest szansa, że zarodek i ciałko żółte się pojawią?

Witam, ostatnia miesiączka 20.11.2022 r., według tego wychodzi na 8 tydzień ciąży. 5 Stycznia byłam na badaniu usg dopochwowym, lekarz ujrzał sam pęcherzyk (dosłownie kropeczka czarna) ale nie podał ile wynosi. Dziś ( 16.01.2023 r.) udałam się do innego ginekologa, za inną potrzebą a przy okazji sprawdził czy ciąża się rozwija. Niestety w dalszym ciągu był widoczny sam pęcherzyk ciążowy, nieco większy bo już 13 mm. Czy możliwe że ukaże się jeszcze ciałko żółte i zarodek? Czy mogła w jakiś sposób owulacja się przesunąć i ciąża jest młodsza? Miewam regularne okresy (28) oraz owulacje sprawdzałam paskami. Wizyta kontrola za ponad tydzień.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w ósmym tygodniu ciąży zarodek powinien być już widoczny. Jeśli go nie widać, to istnieje możliwość, że owulacja miała miejsce później niż wynika to z daty ostatniej miesiączki, a więc ciąża jest młodsza. Jego brak może oznaczać również puste jajo płodowe, czyli ciążę bezzarodkową.

Proszę być pod stałą opieką ginekologa. Wizyta kontrolna z pewnością wiele Pani wyjaśni i przyniesie informacje dotyczące rozwoju ciąży. Trzymamy kciuki!

Podobne pytania zadawały inne zaniepokojone użytkowniczki naszego serwisu. Poniżej znajdzie Pani przykładowe z nich:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niewidoczny-zarodek-w-8-tygodniu-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niewidoczny-zarodek-w-9-tygodniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niewidoczny-zarodek-w-6-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.