Czy zarodek może się jeszcze pojawić na tym etapie ciąży?

Jestem w 6tc i 3 dni, ostatnia miesiączka 8.03.202. Dziś bylam na usg, ale mój Lekarz nie zauważył zarodka w pęcherzu ciążowym. Rozmiar pecherza 13 mm, cialko zolte w lewym jajniku. Mam kolejne usg za tydzień. Mój doktor twierdzi że to może być wcEsnieksA ciaza niż liczona od pierwszego dnia miesiączki. To moja druga ciąża, pierwsza stwierdzona w 8 tygodniu z zarodkiem. Czy zarodek się jeszcE pojawi? Czy faktycznie jest jeszcze za wcześnie? Mój doktor dal mi skierowanie na badania, morfolofia, tsh toksoplazmoza I beta. Jestem sapnikowana a jeszcze cały tydzień przede mna
KOBIETA, 31 LAT 2 miesiące temu

Palenie w ciąży - świadomy wybór

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

przede wszystkim proszę pamiętać o zachowaniu spokoju, gdyż dodatkowy stres i niepokój nie jest w Pani przypadku wskazany.

Zarodek staje się widoczny w badaniu USG pod koniec 5. lub na początku 6. tygodnia. Nie jest to jednak regułą, ponieważ czasem zdarza się to troszkę później. Często dochodzi również do błędnego wyliczenia wieku ciąży, tak jak zasugerował to Pani lekarz. Proszę więc być dobrej myśli i cierpliwie czekać na kolejne badanie, które z pewnością wiele wyjaśni.

W naszym projekcie pojawiały się już podobne pytania. Odpowiedzi na nie znajdzie Pani pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/7-tydzien-ciazy-dlaczego-nie-widac-zarodka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-powinien-byc-juz-widoczny-zarodek-i-kiedy-sie-pojawi, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niewidoczny-zarodek-w-6-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niewidoczny-zarodek-w-6-tygodniu-ciazy-u-22-latki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy