Dlaczego zarodek jeszcze się nie pojawił?

Dzień dobry, Ostatnią miesiączkę miałam 22.05.2022, tydzień temu zrobiłam test ciążowy wyszedł pozytywny udałam się zatem do lekarza na USG 27.06.2022 według USG wiek ciążowy wyszedł 5tyg 4 dni. Pęcherzyk żółtkowy o średnicy 3,0mm Ale zarodka nie uwidoczniono. Dodam ze dostałam leki Duphaston. Czemu zarodek jeszcze się nie pojawił? Mam się czym martwic? I dlaczego dostałam lek przeciwko poronieniu?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zarodek uwidacznia się zazwyczaj pod koniec piątego tygodnia ciąży. W związku z tym w Pani przypadku mogło być za wcześnie, aby lekarz mógł go zobaczyć. Kolejna wizyta lekarska, która zapewne odbędzie się niebawem wszystko zweryfikuje.

Duphaston jest lekiem, który pomaga podtrzymać ciążę. Jest on całkowicie bezpieczny w ciąży, dlatego lekarz – jeśli widzi ku temu przesłanki – może zalecić jego przyjmowanie w tym szczególnym okresie. Czasem jednak zdarza się, że lek ten przepisywany jest profilaktycznie – zwłaszcza dla kobiet, u których w przeszłości dochodziło do poronień.

Proszę więc stosować się do zaleceń lekarza. Trzymamy kciuki i życzymy dużo zdrowia!

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-zarodka-w-5-tygodniu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-widocznego-zarodka-w-5-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-zarodka-w-5-tygodniu-i-3-dniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.