Niewidoczny zarodek w 8. tygodniu ciąży

Witam, wg ostatniej miesiączki (24.09.) jestem w 8 tygodniu ciąży. Tydzień temu (06.11.) USG wykazało jajo płodowe 2,6 mm bez echa zarodka. Wczorajsze (12.11.) USG pokazało już wyraźny pęcherzyk 15 mm, ale nadal bez zarodka, beta hcg w piątek (07.11.) wynosiło 1050, a wczoraj (12.11.) 40600. Czy jest jeszcze możliwe że zarodek się pojawi? Na USG było widać tylko "czarną dziurę", ale lekarz zalecił następną wizytę 27.11 mimo iż powiedział, że nie zalicza mnie jako ciężarną. Proszę o odpowiedź.

Witam,
Brak widocznego zarodka w 8 tygodniu ciąży wskazuje na tzw. puste jajo płodowe. Oznacza to, że zarodek prawdopodobnie przestał rozwijać się na bardzo wczesnym etapie ciąży. W obecnej sytuacji trudno rokować o dalszym przebiegu ciąży. Niestety wydaje się, że ciąża zakończy się poronieniem i musi być Pani przygotowana na taką ewentualność. Oczywiście nadzieję należy mieć zawsze.
Wizyta kontrolna 27.11 będzie decydująca.

pozdrawiam