Czy możliwe było pojawienie się zarodka?
Pytanie dotyczy spadającej bety hcg a rozwijająca sie ciąże …w 6 tyg. ciąży beta spadła z 6 tys. do 3 tys. …na obrazie usg widoczny pęcherzyk z ciałkiem żółtym bez zarodka… dostałam skierowanie do szpitala na zabieg ale miałam poczekać dwa tygodnie az moze zacznie sie samoistne poronienie… odstawiłam leki (acard i duphaston) w międzyczasie objawy ciąży zdecydowanie zmalały, jedynie lekko bol piersi pozostał…po dwóch tygodniach kontrolne usg przed przyjęciem do szpitala i nagle na usg widoczny zarodek z bijącym sercem… z wyliczeń młodszy o 6 dni, ale wszystko wyglada ok… jak to możliwe ze przy tak spadającej becie pojawił sie zarodek? (Laboratorium to samo, nie popełniło błędu)

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
w medycynie wszystko jest możliwe. I choć najczęściej spadek hormonu ciążowego beta-HCG nie jest dobrym sygnałem, to jak widać na Pani przykładzie nie zawsze oznacza to poronienie.
Czasem zdarza się, że zarodek staje się widoczny później niż w szóstym lub siódmym tygodniu, czasem ciąża okazuje się młodsza niż wynika to z daty ostatniej miesiączki. Innym razem laboratorium może popełnić błąd i stąd pozorny spadek hormonu beta-HCG. W obecnej sytuacji należy się tylko cieszyć. Gratulujemy!
Inne pytania o spadek beta-HCG znajdują się poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spadek-beta-hcg-w-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spadek-beta-hcg-i-plamienie,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-taka-beta-oznacza-ze-ciaza-zle-sie-rozwija.