Co oznacza taki obraz USG u kobiety?

8 maja mialam ostatnia miesiaczke 17 czerwca bylam u lekarza powiedzial ze widac pecherzyk ciazowy z echcem zarodka ale nie widzi zarodka kazal przyjsc za tydzien co to oznacza
KOBIETA, 25 LAT około miesiąca temu

Co to są mięśnie dna miednicy?

Mało kto z nas zastanawia się, nad funkcjonowaniem swojego organizmu. Dlaczego działa on tak, a nie inaczej? Warto jednak wiedzieć jak jak on pracuje. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat mięśni dna macicy.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

oznacza to, że prawdopodobnie ciąża jest na tak wczesnym etapie, że zarodek nie jest jeszcze widoczny i badanie należy powtórzyć. Proszę więc uzbroić się w cierpliwość i udać się ponownie na wizytę do ginekologa, podczas której z pewnością wyjaśni się więcej.

Zarodek może nie być widoczny do ok. szóstego tygodnia ciąży. W kolejnym badaniu powinien więc być już widoczny. Jeśli tak się nie stanie może to oznaczać pusty pęcherzyk ciążowy, czyli ciążę bezzarodkową. Niestety taka ciążę kończy się samoistnym poronieniem, a w przypadku gdy tak się nie dzieje zazwyczaj lekarz może wykonać wyłyżeczkowanie jamy macicy lub zalecić odpowiednie leki.

Proszę jednak być dobrej myśli i nie stresować się na zapas.

Nasze użytkowniczki miały podobne pytania do Pani. Znajdzie je Pani pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-zarodka-w-pecherzyku-ciazowym, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczki-a-pecherzyk-ciazowy-bez-zarodka. Być może odpowiedzi specjalistów staną się dla Pani pomocne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty