Kiedy powinien być widoczny pęcherzyk ciążowy?

Dnia 25.12.2010 miałam pierwszy dzień ostatniej miesiączki, mam dosyć nieregularne cykle, ale ten mnie zaniepokoił, bo minęło już 35 dni i powinnam mieć już okres. Od ponad tygodnia bolą mnie piersi, więc wczoraj zrobiłam test ciążowy. Wyszedł pozytywny. Bardzo się ucieszyłam, gdyż staram się o dziecko.
Dziś poszłam na USG, ale lekarz powiedział, że nie widać na razie pęcherzyka ciążowego, ale macica jest powiększona i coś się tam dzieje - ciąży jednak nie potwierdził. Jutro będę miała robione badanie beta HCG. Mam wiele objawów ciążowych, oprócz bólu piersi mam też kłucie z prawej strony brzucha, zmęczenie itd.
Czy to prawidłowe, że pęcherzyka jeszcze nie widać? Czy możliwe, abym nie była w ciąży pomimo pozytywnego testu i tych objawów? Kiedy powinien być widoczny pęcherzyk?

Witam serdecznie,
pęcherzyk ciążowy w badaniu USG powinien się pojawić w 4-5 tygodniu ciąży. Według daty ostatniej miesiączki jest to 5 tydzień i 2 dni ciąży. Jednak ze względu na nieregularne miesiączki ciąża może być młodsza, niż wynika to z daty ostatniej miesiączki. Badanie beta HCG wyjaśni sytuację.
Pozdrawiam