Czy na pewno doszło u mnie do poronienia?

Witam, 2 tyg temu doszło prawdopodobnie do poronienia 4tydzien. Było krwawienie lekkie jak i leciały skrzepy przy oddawaniu moczu. Na chwile obecna nie mam jak dostać się do lekarza. Teraz obecnie leci dziwny wodnisty sluz bialo jasny. Chciałabym się dowiedzieć, czy oby napewno to było poronienie czy ciąża nadal trwa? Dzisiaj zrobilam wynik beta hcg. I wyszło takie coś: 11798.00. Test również został zrobiony i jest pozytywny. Czy doszło oby napewno do poronienia ? I czy test nie powinien być negatywny i hcg być niższe żeby zejść do 0?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie uzyska Pani pewności, dopóki nie pójdzie Pani do lekarza. Kwestia tego, czy na pewno doszło do poronienia czy też ciąża nadal trwa nie jest możliwa do rozwiązania na odległość.

Jest to sprawa pilna, dlatego proszę niezwłocznie udać się do lekarza lub na izbę przyjęć. Silne krwawienie w ciąży zawsze jest sygnałem wymagającym konsultacji lekarskiej.

Zarówno poziom hormonu beta-HCG, jak i wynik tradycyjnego testu ciążowego mogą dawać wyniki fałszywie pozytywne. Po poronieniu hormon beta-HCG spada, a tempo tego spadku jest kwestią indywidualną i zależną od wyniku, jaki udało się osiągnąć w czasie ciąży. Po poronieniu warto go monitorować, ponieważ przyrosty mogą wskazywać na obecność pozostałości, które mogą doprowadzić do stanu zapalnego. Wówczas konieczne może być łyżeczkowanie jamy macicy.

Pomocne mogą okazać się odpowiedzi naszych specjalistów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wzrost-beta-hcg-po-poronieniu-dlaczego, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/podwyzszony-poziom-bhcg-po-poronieniu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/poronienie-samoistne-w-domu-co-dalejpilne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.