Czy doszło u mnie do kolejnego poronienia?

Poprzednia ciążę poroniłam biochemicznie, było to miesiąc temu. Lekarz powiedział, że możemy starać się o kolejne dziecko od razu, tak też z mężem zrobiliśmy. Wszystko wskazywało na to, że znowu zaszłam w ciążę, zrobiłam test - pozytywny ale blada kreska, za 3 dni kolejny znów pozytywny ale znów blada kreska. Po tygodniu pojechałam na badanie beta hcg wynik 28,6. Dziś dzień od wyniku beta dostałam krwawienia, najpierw bladoróżowe plamienie, później brązowawe bardzo skąpe teraz zrobiło się bardziej obfite czerwony a do tego delikatny ból podbrzusza. Lekarz dopiero jutro wieczorem, proszę o szybką odpowiedź, czy znów poroniłam? Nawet nie chce do siebie dopuszczać takiej myśli.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak, nie sposób wykluczyć poronienia – o ile plamienie na początku ciąży (zwłaszcza w pierwszych tygodniach) nie zawsze musi być niepokojącym objawem, o tyle krwawienie może oznaczać utratę ciąży. Więcej szczegółów odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-w-ciazy-poczatki-poronienie-zalecenia.

Jeżeli poziom beta hCG w Pani krwi wynosił niespełna 30 mIU/ml, to zakładam, że ciąża jest bardzo wczesna (3. tydzień), zatem prawdopodobnie poronieniu nie sposób przeciwdziałać – proszę skonsultować się z lekarzem, jeżeli wykluczy poronienie, to może zalecić stosowanie luteiny na podtrzymanie ciąży. Zachęcam do zapoznania się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/luteina-dopochwowa-charakterystyka-wskazania-niedobor.

Do momentu wizyty u lekarza proszę odpoczywać, może Pani także zażyć leki rozkurczowe. Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/poronienie-przyczyny-i-profilaktyka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.