Czy właśnie doszło u mnie do poronienia?

Witam. Mam 33lata.urodzilam dwie corki ostatnia ma 9 lat. We wrzesniu 2020r zaszlam w ciaze, ciaza chybiona zatrzymana po 10 tyg. ciazy wywolywali mi poronieniem cytotec tabletka i mialam skrobanke. Po zabiegu krwawilam normalnie tak jak zwykle. Drugi okres byl bardzo obfity poprostu mnie zalewalo mocne skrzepy po tym okresie zaczelismy sie znow starac z mezem jak 30 grudnia mialam okres ostatni 2020r to 13 stycznia 2021r wspolzylismy bez zabespieczenia zadnego i do konca. Teraz w dniu spodziewanej miesiaczki jej nie dostalam w styczniu wiec zrobilam 4 testy wyszly pozytywne druga kreska słaba. Moj cykl zawsze trwal co 28 dni. I pojawil sie teraz okres znow obfity 29 stycznia tego roku z skrzepami i bolacym brzuchem. Nie wiem czy po tych dwuch miesiacach nadal moze mi sie beta hcg po zabiegu utrzymywac i z tad ten wynik dodatni na tescie a okres wystepuje po terminie. Prosze o rade. Czy to faktycznie ciaza znow byla i poronilam z wydaleniem.?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nie sposób tego stwierdzić – wskazówką mogłyby być wyniki badania laboratoryjnego na stężenie beta hCG we krwi. Trudno też ocenić, czy po ostatniej ciąży wróciła Pani płodność.

Niemniej niewykluczone, że poziom beta hCG po ciąży wciąż jeszcze nie spadł i stąd ta delikatna druga kreska.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Sugeruję kontrolę u ginekologa – warto to zrobić przed rozpoczęciem starań o kolejną ciążę – lub udanie się do laboratorium w celu oznaczenia poziomu beta hCG.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/poronienie-nawykowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.