Czy HCG mogło rosnąć?

Dzień dobry. Jestem w conajmniej dziwnej sytuacji. Staramy się o dziecko. Ostatnia miesiączka regularna, na dzień przed miesiączką test ciążowy-negatywny. Jednak okres przeciągnął mi się i trwał 3 tyg, ( wspolzylismy w tym czasie) poszłam do lekarza i zaproponował badanie HCG żeby wykluczyć wczesna ciążę. Zrobiłam dodatkowo test. HCG 58, testy pozytywne. Odwiedziłam innego lekarza na co ten odparł że zapewne byłam wcześniej w ciąży i jestem już po poronieniu. Zastanawia mnie to, ze skoro wykonywałam test tuż przed miesiączką i wyszedł negatywny, to jak mogłabym być już po poronieniu w czasie którego HCG by roslo zamiast spadało? Mam skontrolować znów poziom z krwi za parę dni. Proszę o informację co może być przyczyną.
KOBIETA, 24 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

być może w momencie wykonywania testu ciążowego z moczu hormon gonadotropiny kosmówkowej (beta-HCG) był zbyt niski, by można było wykryć ciążę. Test ten mógł być więc fałszywie negatywny.

Długotrwałe krwawienie, które pojawiło się po jego wykonaniu mogło faktycznie świadczyć o poronieniu na bardzo wczesnym etapie. Dobrym pomysłem jest skontrolowanie teraz poziomu beta-HCG, by zobaczyć, czy ma on tendencję spadkową. Jeśli tak, to faktycznie doszło do utraty ciąży.

Poniżej umieszczamy inne pytania z tej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/negatywny-test-ciazowy-a-poronienie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pozytywny-test-ciazowy-a-poronienie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/objawy-ciazy-i-negatywny-test-ciazowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.