Podwyższony poziom bHCG po poronieniu

6 tygodni temu poroniłam w 15 tygodniu ciąży, na zlecenie lekarza dwa dni temu zrobiłam badanie beta hcg i wynik był 19, dziś powtórzyłam badanie i beta spadła do 17, ale nadal jest za wysoka. Czy to jest normalne? Dodam, ze badanie histopatologiczne nie wykazało zaśniadu, po łyżeczkowaniu krwawiłam ok 3 tygodni, a miesiączka wystąpiła ok tygodnia od zakończenia krwawienia. Bardzo proszę o poradę.

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli jest tendencja spadkowa to raczej nie ma powodu do niepokoju, jeśli nie ma Pani żadnych objawów typu: ból, skurcze, gorączka.
Pozdrawiam