Co oznacza to plamienie przy dodatnim teście ciążowym?

Witam ,ostatnią miesiączkę miałam 31 stycznia tydzień temu zrobiłam test wyszedł pozytywny ,dwa dni później powtórzyłam też wyszedł pozytywny .dzisiaj 5 kwietnia dostałam tak jakby okres (żywa czerwona krew i ból podbrzusza) z ciekawości zrobiłam kolejny test który znowu wyszedł pozytywny .co oznacza to plamienie ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

każde plamienie w ciąży – zwłaszcza żywo czerwoną krwią powinno być konsultowane z ginekologiem. Takie objawy mogą bowiem wskazywać nawet na poronienie. Mamy nadzieję, że sytuacja wyjaśniła się i była Pani u lekarza, który zalecił dalsze postępowanie.

Dolegliwości bólowe brzucha w ciąży również mogą mieć wiele przyczyn. Mogą to być objawy zarówno fizjologiczne związane z rozciąganiem macicy oraz zmianami, jakie zachodzą w organizmie kobiety, jak również wskazywać na utratę ciąży.

Testy ciążowe mogą być pozytywne nawet po poronieniu, ponieważ hormon beta-HCG nie spada od razu.

Inne pytania z tej kategorii umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-podbrzusza-i-krwawienie-na-poczatku-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-takie-krwawienie-zawsze-swiadczy-o-poronieniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-bol-brzucha-w-pierwszych-tygodniach-ciazy-jest-normalnym-zjawiskiem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.