Czy ból brzucha w pierwszych tygodniach ciąży jest normalnym zjawiskiem?

Witam,

jestem w 5 tyg. i od jakiegoś czasu odczuwam ból w podbrzuszu, podobny jak przed miesiączka. Martwi mnie to, bo słyszałam różne i podzielone zdania na ten temat.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Ból brzucha w ciąży na każdym etapie jej trwania powinien być wyjaśniony.
W pierwszych tygodniach ciąży może być oznaką zagrożenia poronieniem lub umiejscowienia się pęcherzyka ciążowego poza jamą macicy (ciąża pozamaciczna).
Przy zagrożeniu poronieniem bólowi zwykle towarzyszy krwawienie z dróg rodnych. Podobnie objawia się ciąża pozamaciczna. Jednak czasami w obu przypadkach krwawienie może nie występować.
Dlatego należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem ginekologiem. Po wykonaniu USG głowicą dopochwową oraz oznaczeniu stężenia hCG będzie mógł ustalić przyczynę bólów w podbrzuszu.
Możliwe, że Pani ciąża przebiega prawidłowo, jednak przy powyższych zagrożeniach nie wolno zbagatelizować takich dolegliwości.