Pozytywny test i ból jajników - czy to oznaki ciąży?

Miesiączka spóźniała mi się od jakiegoś tygodnia i od tego też czasu mam bóle jajników (jednego dnia co godzinkę, innego dnia raz dwa razy dziennie). Dzisiaj poszłam do apteki i zrobiłam test ciążowy, wynik pozytywny - staramy się o dzidzię od 5 miesięcy.

Boję się, że chociaż wynik jest pozytywny, to może on być spowodowany tymi bólami jajników i jakaś choroba.... Mam nadzieję, że jest to tylko oznaką ciąży!?

Dzień dobry!

Niekiedy przy wczesnej ciąży pojawiają się bóle w podbrzuszu. Wynikają one z powiększania się macicy. Jeśli jednak ewidentnie boli Panią jajnik, najlepiej czym prędzej udać się do lekarza, by sprawdził, czy ciąża jest na pewno w macicy. Być może ciąża umiejscowiła się w jajniku lub jajowodzie - ciąża pozamaciczna. Jest to wtedy zagrożenia dla Pani życia.

Z poważaniem