Ciąża a torbiel na jajniku

Witam serdecznie, ostatnią miesiączkę miałam 16.11. a w tym miesiącu powinnam dostać 21.12 (dziś mamy 26.12). Sądzę, że owulacja była koło 6,7.12 Kiedy 21.12 nie dostałam miesiączki kupiłam test ciążowy- wynik pozytywny. Tego dnia zrobiłam jeszcze dwa testy- również pozytywne. 22.12 udałam się do ginekologa, który zalecił wykonanie USG.

Lekarz wykonujący badanie stwierdził, że ciąży nie ma, ale jest na lewym jajniku torbiel 37,3x27,9 mm, gdzie prawy jajnik ma 31,7x18,5mm a lewy 51x44,4mm. Wróciłam znowu do lekarza zlecającego USG, a ten nie był już taki pewny, że nie jestem w ciąży. Kazał czekać kolejne 10 dni aby powtórzyć USG. Nie mogłam czekać tyle czasu- 22.12 zrobiłam badanie betaHCG wynik- 275,7 mlU/ml. Co mam o tym wszystkim myśleć? Trzymam się myśli, że jest to ciąża, ale nie wiem, czy nie bezpodstawnie.

Dzień dobry!

Wyniki Bhcg pokazują, że jest ciąża. Wczesnej ciąży nie widać często w macicy w badaniu USG lub możemy mieć do czynienia z ciążą pozamaciczną.
Może Pani jeszcze powtórzyć badanie poziomu Bhcg po 2 dniach od poprzedniego. Jeśli wynik będzie 2 razy większy to znaczy , że ciąża prawidłowo się rozwija a USG będzie tego potwierdzeniem.
Z poważaniem