Ryzyko ciąży po odstawieniu Yasminelle

ostatnią miesiączkę miałam 20/02; (po odstawieniu w 10/2013 Yasmìnelle miało to być regulowanie miesiaczki)w tym czasie robiłam testy z moczu-były negatywne do 05/05, kiedy to wyszedł pozytywny. lekarz zrobił usg dopochwowe, nic nie widział ani w macicy ani w jajnkach, kazał zrobic Bhcg, które 06/05 wyniosło 3370, dziś 08/09 powtórzyłam -1800... nic już nie rozumie, a wizytę mam aż we wtorek. brzuch odczuwam jak na miesączkę(delikatne rozpieranie) i mam bardzo spuçhnięte piersi. co myśleć?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Spadek betaHCG może wskazywać na wczesne poronienie. Nie można wykluczyć innej przyczyny nieprawidłowości. Proszę udać się na wizytę kontrolną w umówionym terminie.

Witam. Wzrost poziomu beta-HCG może być wynikiem ciąży pozamacicznej która mogła zostać nieuwidoczniona w standardowym usg. Konieczna jest ponowna ocena ginekologa.