Dlaczego mam takie plamienie w ciągu cyklu?
Juz od drugiego/trzeciego cyklu martwię się śluzem. Obecnie jestem w 20 dniu cyklu i już 3 dzień pojawia się gęsty śluz lekko brązowawy z domieszka krwi. Mój cykl trwa przeważnie 29 dni. 5 tyg temu bylam u ginekologa. Cytologia wyszla ok i USG dopochwowe tez. Mam niewielką nadżerkę ale lekarz nie kazał sie tym przejmować. Trochę mnie to martwi.. czy to plamienie owulacyjne? Mam 26l

KOBIETA, 26 LAT 8 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
plamienie, o którym Pani wspomina może być zarówno plamieniem owulacyjnym, jak również mieć związek z nadżerką szyjki macicy. W przypadku nadżerki jednym z objawów świadczącym o jej obecności mogą być właśnie plamienia.
Jeśli na ostatniej wizycie lekarz nie zauważył żadnych nieprawidłowości (oprócz nadżerki), to najprawdopodobniej nie ma powodów do obaw. Dla pewności proszę wspomnieć o tych plamieniach przy okazji następnej wizyty u ginekologa.
Nasi eksperci wypowiadali się na podobne tematy pod linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-a-nadzerka,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-ze-spora-iloscia-przezroczystego-sluzu-przy-nadzerce,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularny-okres-i-nadzerka-a-brazowe-plamienia.