Dlaczego mam to plamienie tak długo?

Dzień dobry, 20 czerwca mam termin planowanej miesiączki. Zawsze w połowie cyklu, około owulacji pojawiają się plamienia i trwają 2-3 dni. W tym miesiącu zaczęło się podobnie, jednak plamienie trwa już ponad tydzień i oprócz tego dzisiaj i 3 dni temu w ciągu dnia przez chwilę pojawiło się lekkie krwawienie po czym wróciło do minimalnego brązowego plamienia. Coś takiego zdarza się pierwszy raz. Nigdy plamienie nie trwało tak długo. Zastanawiam się czym może być to spowodowane. Dodam też, że nie współżyje. Nie mam też innych objawów, żadnych bóli, swędzenia, pieczenia okolic intymnych. Miesiączka wypada raczej zawsze w miarę regularnie.
KOBIETA, 32 LAT 1 tygodni temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wydłużone plamienie w środku cyklu miesiączkowego może mieć wiele różnych przyczyn. Skoro taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy, to wskazana byłaby wizyta u ginekologa. Lekarz musi Panią zbadać, by móc powiedzieć coś więcej.

Plamienie śródcykliczne może występować z powodu nadżerki szyjki macicy, mięśniaków macicy, polipów lub zaburzeń hormonalnych. Skoro nie występują żadne inne dolegliwości, to raczej nie jest to infekcja.

Odpowiedzi specjalistów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienie-w-srodku-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-plamienie-krwia-w-srodku-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-w-srodku-cyklu-a-miesniaki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.