Co oznacza plamienie krwią w środku cyklu?

Witam bardzo serdecznie...
Martwię się, ponieważ dziś, w dniu, w którym powinna wystąpić owulacja, poczułam ból przypominający ból pierwszego dnia miesiączki. Po stosunku pojawiła się krew. Najpierw pomyślałam, że to plamienie, ale wygląda to na bardzo skąpą miesiączkę. Nie martwiłabym się tak bardzo, gdyby nie fakt, że mieszkam za granicą i nie mam możliwości pójścia do ginekologa.
Mało tego, pod koniec sierpnia poszłam do lekarza po poradę odnośnie do przesunięcia okresu. Lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne i powiedział, że spokojnie mogę zacząć je brać w środku cyklu, z tym że w momencie jak zacznę odczuwać ból sygnalizujący zbliżającą się miesiączkę powinnam wziąć 2 tabletki i kontynuować to przez 3-4 dni.
Faktycznie przesunęłam miesiączkę o 1,5 tyg. Trwała 4 dni, tak jak zwykle. Kolejna wystąpiła jak zwykle po 28 dniach, jednak bardziej przypominała plamienie niż okres. No a po 2 tyg. zaczęło się to plamienie-krwawienie. Boję się, że przez swoją głupotę rozregulowałam się.
Martwię się, tym bardziej że właśnie postanowiliśmy zacząć starania o dzidziusia:( a teraz nie wiem co robić? Z polskim ginekologiem zobaczę się dopiero za 3 tygodnie.

Witam serdecznie,
rozumiem, że obecnie nie przyjmuje Pani tabletek antykoncepcyjnych. Plamienie w środku cyklu może być związane z owulacją. Wówczas nie jest niczym niepokojącym. Natomiast jeżeli plamienia występują po stosunku, należy wykluczyć nadżerkę, polipa. Również należy wziąć pod uwagę zaburzenia hormonalne.
Jeżeli w kolejnym cyklu pojawią się plamienia, konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam