Skąpe krwawienie w środku cyklu

Witam! Dotychczas miałam regularne co do dnia miesiączki, o odpowiednim krwawieniu. Wczoraj, 17. dnia cyklu, zaczęłam plamić i dostałam skąpą miesiączkę. Tydzień przedtem byłam badana (jak co roku) i miałam robione USG, które nic nie wykazało, wszystko było w porządku. Jakie mogą być przyczyny pojawienia się miesiączki niemal w środku cyklu? Pragnę dodać, że nie używam żadnych leków, środków antykoncepcyjnych itd.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Skąpe krwawienie w środku cyklu trwające 1-2 dni może być wywołane owulacją. Jeśliby po dwóch tygodniach od tego krwawienia pojawiła się normalna miesiączka, to tym bardziej należałoby szukać związku plamień z jajeczkowaniem. Jednak pomimo wszystko, gdyby takie krwawienie powtórzyło się ponownie, należy wykonać diagnostykę.

Krwawienie w środku cyklu może być wywołane także nadżerką lub zaburzeniami hormonalnymi. Jeśli podczas poprzedniej wizyty u ginekologa wykluczono zaburzenia hormonalne oraz obecność nadżerki, to najprawdopodobniej nie musi się Pani denerwować. Jeśli jednak jednoznacznie nie wykluczono tych zaburzeń lub jest Pani bardzo zaniepokojona, to oczywiście warto udać się do lekarza ponownie.

Pozdrawiam!