Czy nadżerka może powodować krwawienia śródcykliczne?

Witam, od 3 lat mam krwawienia śródcykliczne, przez pierwsze 2 lata zaczynały się zawsze 15 dnia cyklu i trwały aż do miesiączki, natomiast od roku (odkąd biorę tabletki antykoncepcyjne) krwawienia mam między 9 a 15 tabletką oraz od 20-tej aż do następnej miesiączki. Cytologia i USG nic nie wykazały, a trzech lekarzy rozkłada ręce. Jaka może być przyczyna tych krwawień? Czy może to być nadżerka, którą mam od ok 10 lat? I jeśli tak, to czy w ogóle jest możliwość jej usunięcia przy tak częstych krwawieniach? Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 32 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

plamienia pojawiające się w środku cyklu miesiączkowego podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych mogą być jednym z działań niepożądanych. Wspomina jednak Pani, iż plamienia pojawiały się, zanim rozpoczęła Pani stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej.

Przyczyną tak częstych plamień może być nadżerka szyjki macicy. O możliwości jej usunięcia najlepiej porozmawiać z ginekologiem, który po obejrzeniu nadżerki będzie mógł powiedzieć coś więcej. Najprawdopodobniej jednak będzie można ją usunąć, pomimo występowania plamień.

Inne pytania o plamienia przy nadżerce umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-plamienia-przy-nadzerce-sa-normalne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-ze-spora-iloscia-przezroczystego-sluzu-przy-nadzerce,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-przy-nadzerce-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.