Czy stres spowodował to krwawienie?

Czy krwawienie w połowie cyklu tabletek antykoncepcyjnych może być spowodowane silnym stresem?
KOBIETA, 24 LAT 3 miesiące temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

tak, silny stres może spowodować pojawienie się plamień lub krwawień w środku cyklu.

Nie jest to jednak jedyna przyczyna. Plamienia śródcykliczne mogą pojawić się także z powodu zaburzeń hormonalnych, infekcji, osłabienia organizmu, nadmiernego wysiłku fizycznego, a także na skutek odchudzania.

Ponadto bardzo często w połowie cyklu wypada owulacja, podczas której również mogą występować delikatne plamienia. Jeśli sytuacja się powtórzy, zachęcamy do wizyty u ginekologa, aby wykluczyć poważniejsze przyczyny występowania krwawień.

Podobne pytania pojawiały się już w naszym serwisie. Poniżej umieszczamy przykładowe z nich wraz z odpowiedziami ekspertów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-w-polowie-cyklu-miesiaczkowego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienia-w-polowie-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-moze-byc-krwawienie-w-polowie-cyklu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty