Co myśleć o tym krwawieniu w dni płodne?

Czy normalne jest krwawienie 1-2 dni w dni płodne? Nigdy wcześniej się to nie zdarzało a od pół roku krwawię co miesiąc , a oprócz tego mam brązowe upławy w dni płodne. Lekarka stwierdziła że nie mam żadnych zmian typu polip itd. Jedynie stwierdziła grzybicę pochwy

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niektóre kobiety w szczególny sposób odczuwają owulację. W tym czasie mogą odczuwać bóle podbrzusza, zwiększone libido i delikatnie podwyższoną temperaturę ciała. Część z nich zauważa również plamienia w czasie owulacji, które mogą potrwać nawet kilka dni. Zazwyczaj są one jednak łagodne i mają jasnoróżowy kolor.

Wystąpienie plamień lub krwawień w trakcie owulacji ma związek z gwałtownymi zmianami w stężeniu hormonów. Nie jest ono niczym szkodliwym, więc nie powinno niepokoić – pod warunkiem, że badania ginekologiczne wychodzą prawidłowo.

Wspomina Pani również o grzybicy pochwy. Infekcja ta również może powodować występowanie plamień śródcyklicznych. Możliwe więc, że po wyleczeniu grzybicy pochwy owe plamienia znikną. Zachęcamy do wizyty u ginekologa.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/grzybica-pochwy-a-plamienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-znaczyc-obfite-2-dniowe-krwawienie-w-dni-plodne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-w-polowie-cyklu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.